Forumul lui Lovendal

Author Topic: LEGILE ASTRONOMIEI SE CLATINA :PAMANTUL NU SE INVARTE IN JURUL SOARELUI  (Read 2647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

klaire

• Guest
Yo2

A.

Domnule Lovendal-
Am repus mai sus unul dintre articolele expuse in site-ul dv.fara a va mentiona si link-ul
http://www.lovendal.net/wp52/pamantul-nu-orbiteaza-soarele-asa-cum-stim-noi-ci-este-atras-de-acesta-intr-o-spirala-continua-prin-galaxia-calea-lactee/
tocmai in ideia de a va demonstra si a va atrage atentia inca odata de existenta infectarii  forum-ului cu trolii.va propun asa dar in acest sens folosirea intensiva a,,spay-ului Moderix-Total''  :D Ai mai propus asta de cateva ori, ca si multe altele. Ti le-ai dorit impuse, mai bine spus, dupa modelul altui forum, ridicat mereu in slavi de tine.
Si asta pana nu veti fi si dv. improscat cu venin de genul,,........

Nu ai repus mai sus unul din articolele expuse in site-ul Lovendal, ci ai scris asta:

Legile astronomiei se clatina…Pamantul nu se invarte in jurul soarelui.

Salut: Stim cu totii ca Luna ne prezinta de cand e ea aceiasi  parte,iar partea intunecata a Lunii nu o cunoastem (si nici nu prea stim daca exista)..
Daca de pe pamant vedam o singura parte a lunii,inseamna ca dupa ori si ce logica,si de pe luna vom vedea mereu o singura parte a pamantului..!?..
Mai sa fie..Pai daca e asa atunci inseamna ca cele doua corpuri ceresti NU se invartesc in jurul axelor lor…Si totusi pe pamant apare fenomenul de zi si noapte…
Daca (prin absurd)am putea infige un semn in Soare oare cat timp il vom putea vedea dintr-un punct fix de pe Terra,hai sa-I zicem Greenwich:?,timp de 6 ore, 12 ore,sau  poate 24 din 24…
Va las sa calculati singuri si dupa ce il veti asculta f. atent pe Nassim Haramein sa va expuneti desigur si propria parere.
http://misterele-terrei.blogspot.ro/2011/10/pamantul-nu-se-invarte-in-jurul.html
http://antiiluzii.blogspot.ro/2010/10/nassim-haramein-adevarul-incomod.html
http://fymaaa.blogspot.ro/2009/02/nassim-haramein-noul-einstein.html
                        - O seara placuta-

SOARELE.....TERRA......LUNA......HOMO SAPIENS... ??? ??? ??? ::) ::) ::) :o :o :o.................................. ;D[/b]

Aceste linkuri, precum si consideratiile tale, nu inseamna acest articol, aflat pe site-ul Lovendal:

http://www.lovendal.net/wp52/pamantul-nu-orbiteaza-soarele-asa-cum-stim-noi-ci-este-atras-de-acesta-intr-o-spirala-continua-prin-galaxia-calea-lactee/

"Pamantul nu orbiteaza Soarele in felul in care am fost invatati pana acum, ci mai degraba urmam sau suntem atrasi de catre Soare intr-o spirala prin Univers si timp. Acest lucru il puteti intelege urmarind videoclipul de mai jos, iar noutatea care o aduce o asemenea abordare consta in faptul ca Soarele, deci si Pamantul, se misca prin galaxia Calea Lactee intr-o spirala continua, nu printr-un plan ecliptic plat.
In videoclipul Youtube de la final puteti observa printr-o simpla animatie cum se misca Pamantul si sistemul solar prin spatiu. Care este problema cu modelul actual? Suntem invatati de faptul ca Pamantul se invarte in Jurul Soarelui, iar acesta se invarte in jurul centrului galaxiei Calea Lactee. Avem urmatoarele date: Pamantul se roteste intre 0-1040 mile/ora (depinzand  de latitudine); Pamantul se roteste in jurul Soarelui cu o viteza de 66.629 mile/ora, iar Soarele orbiteaza centrul galactic la circa 447.000 mile/ora. Pentru a afla cat de repede se misca Soarele, stim ca Pamantul traverseaza cel putin 3.918.402.000 mile intr-un an.
Viteza totala a Pamantului care se misca prin spatiu este greu de determinat, ca urmare a combinatiilor miscarilor. Totusi, folosindu-ne de radiatiile cosmice cu microunde, se estimeaza ca miscarea totala a Pamantului prin spatiu este de aproximativ 1.342.000 mile pe ora sau 11.763.972.000 mile intr-un an!
Modelul clasic ne spune ca noi, astazi, ne aflam exact unde eram acum 1 an, cand, de fapt, noi ne aflam la 11 miliarde demile fata de cum eram acum 1 an. Ideea aceasta apartine fizicianului iranian Nassim Haramein, cel despre care am scris in urma cu 1 anjumatate in acest articol  http://www.lovendal.net/wp52/degeaba-asteptam-sfarsitul-lumii-pe-21-decembrie-2012-nibiru-a-fost-deja-si-a-plecat-in-2003/   si in care spuneam ca Nibiru ar fi fost deja in anul 2003, scapand de sfarsitul lumii ca prin urechile acului."

Minciuna, Yo2, minciuna. Sau doar intrarea in sevraj a unui troll? Sau amandoua?

Repet, poate pricepi:

Nicaieri nu se afirma ca Pamantul nu se invarte in jurul Soarelui, ci ca miscarea nu este intr-un plan eliptic plat. In animatie se vede foarte clar ca traiectoria este de tipul unui vortex, dar urmand Soarele indeaproape, si pastrandu-si si miscarea de revolutie si miscarea de rotatie. Nici Nassim H. Nu afirma ca Pamantul nu se misca in jurul Soarelui, iar cuvintele lui nu pot fi puse la indoiala.

Ti le-am expus, pentru a ma putea face inteleasa, insa refuzi sa le vezi.
Nu este prima oara, cand nu recunosti ceea ce este scris cu negru pe alb, nici macar cand este vorba de cuvintele tale proprii -  http://forum.lovendal.net/index.php/topic,2483.60.html

B.

SAU:
...Dupa ce stim acum, teoretic, gravitatia planetelor nu ar fi atat de mare incat sa le opreasca sa se imprastie.  ;D ;D ;D  Deci in absenta gravitatiei Soarelui, fiecare planeta - de capul ei, urmata probabil de satelitii ei... ;D ;D ;D  Mai avem si viteza fiecarei planete, si neconservarea impulsului sistemul ca intreg, ci doar individual, al planetelor.
Dar poate fi posibil ca planetele sa ajunga la un moment dat in apropierea unui alt sistem solar, sa fie "preluate" de acesta, individual, sau grupate, afectand planetele noului sistem-casa. Teorii sunt multe, si din pacate nu prea avem cum sa le verificam. Sau din fericire :D
Daca spun prostii sa ma corecteze careva, ca nu mai tin minte detaliile de prin scoala.  :D ... ???
-Nu uitati ca trolii apar precum sobolanii atunci cand corabia e parasita si lasata sa pluteasca in deriva...

Ce este in neregula cu ce am afirmat mai sus? Ideea prezentata sau faptul ca am recunoscut ca pot gresi, nemaistiind in amanunt totul? Asta inseamna troll? Inseamna ca nu sunt dispusa la discutii, la a fi corectata? Ba da. insa in mintea ta incalcita, totul este doar o lupta. Asta mai inseamna doar ca dai dovada de nesimtire, pentru ca mereu ai incercat sa faci in asa fel incat sa existe neintelegeri pe acest forum. Daca este ceva ce te sacaie, daca toti iti suntem inferiori, ce mai cauti aici? Aici nu se dau lupte, nimeni nu se lupta cu nimeni, ci doar ne spunem ideile. Ca uneori suntem mai aprinsi, ca suntem ironici, ca mai glumim...toate astea sunt parti ale omului, si dau frumusete dialogurilor, chiar si asa, cu sagetile mai sus mentionate. Nu putem fi cu totii de acord, si pana la urma ar fi chiar plictisitor.

C. Ca sa vezi de ce am spus ca ai un comportament meschin si ca nu doresti decat sa agiti totul, am sa iti dau cateva exemple:

1.
Nu mai inteleg nimic...
... insistă !!!...... ???8) ::)

Era nedumerirea mea. Daca aveai ceva de spus cu adevarat, incercai sa imi explici. Cine este troll-ul aici? Tonul tau ironic nu dovedeste decat ca ai incercat sa te bagi in seama, desi nu exista un dialog intre noi doi. Ai scris-o doar pentru ca te simteai dator sa fii batjocoritor, asa cum ai mai facut-o in raport cu mine si cu cei ce nu iti accepta ideile cu ochii inchisi, dupa cum iti doresti.

2. Si nu numai cu mine:

yo2 nu crezi ca esti putin cam ignorant, te intreb doar?
ce lagaura avea discutia voastra cu dragos, rembrandt si reptilianulannunaki???

si yo2, un sfat prietenesc, mai bine taci.

Eu oricum m-am gândit să-ţi fac plăcerea şi să plec nu înainte însă de a-ţi spune un mare adevăr;Eşti foarte slab pregătit la toate nivelele,şi ar fi bine să mai pui mâna pe carte,pentru că altfel vei rămâne la urma turmei,făcând astfel degeaba umbră acestui pământ.

klaire:
- De ce in Olanda este legalizata marijuana?
- Ai văzut femeile lor?
Înţeleg că vrei să zici că ei nu mai pot sării la ele decât dacă se droghează !?  :P
..Păi atunci cum or fi arătând şi odraslele lor..(asta dacă mămicile or mai fi bune de ..prăsilă.)Eu cred că acesta poate fi un semn al apocalipsei lumii adamice. :-[

Iar aici era doar o gluma, asa cum MadMax ti-a spus mai apoi.

Laurenţiu tată,ce ai păţit de vorbeşti singur..? ai fiert cumva răkia de prune? ;D :P :o..sau vrei a mai face niskai punctaj  8),vezi că pe alte forum-uri au început să lucreze diferite jucării la îndemâna userr-ilor cum ar fi;(karma +-,like yu,etc)cu care la un mesaj ca ăsta;
:D :D
poţi să aduni doar reproşuri cu lopata.. nu şi puncte.. :-X

Nu e obiectiva karma pentru ca cu greu pot sa stiu ce comentariu a fost apreciat si care nu, ....
-Eu n-am mai intrat de mult pe aici si acum observ treaba cu karma..Asa sa fie, Yo2? Ti-am spus ca asta inseamna minciuna, caci stim si noi doi, si altii, ca faceai uz de aceasta jucarie inainte de "acum observ treaba cu karma""
Mi-amintesc insa ca si fara karma erau pe atunci useri de mare valoare,unde or fi disparut oare?
Desigur treaba cu ,,like'' e mai democratica,acolo nu se mai poate impusca pe la spate... 8)
  Nu ar fi bine sa te duci acolo unde iti place, adica pe rufon? Pentru ca mereu amintesti de "treaba cu like", implementata acolo, mereu ne amintesti cat de buni si destepti sunt cei de acolo. Si sunt. Insa esti si aici. Iar asta inseamna sa ai si respect pentru toti utilizatorii, indiferent de pregatirea lor, de cunostintele pe care le au.
"Impuscat pe la spate" ?  Cine face asta, daca nu tu, cel care spui ca habar nu ai avut de aplicatia numita karma, si totusi o folosesti? Asta inseamna si meschinarie, si prefacatorie, si minciuna.
Pe de alta parte cand aduni pe net voturi negative devii automat mai..curios,mai interesant,mai singuratic,fara gasca,intr-un cuvant parca mai erou decat cei cu multe stele si mesaje fara valoare...worthless posts.. :D

Consideratiile tale in ceea ce priveste alte persoane, sunt la fel, pline de nesimtire. Ai tu ceva impotriva celor mai vechi de pe forum, cu mesaje multe? Suntem cativa, iar daca tu le consideri mesaje fara valoare, esti liber sa nu mai intri pe acest forum, sau esti liber sa nu le mai citesti. Ai multe optiuni. Insa daca te legi de "cei care au multe stele si mesaje fara valoare" fara a discuta ideea, ci doar jignindu-i, denota tot nesimtire, tot meschinarie, si ceva din atributele unui troll.

Daca ai avea respect, ai tine cont ca toti cei ce scriu pe acest forum, nu o fac din dorinta de a se lupta, de a se certa, precum o faci tu. Stim ca ai ceva de impartit cu noi cei vechi de pe acest forum, dupa cum s-a vazut mai sus. Insa nu intinde coarda prea mult. Ti-am mai spus, ne consideri pe toti inferiori, prosti, nestiutori, in comparatie cu tine si incerci sa iti bati joc de tot. Si de munca celor care se implica, si de cei ce au pareri contrare, doar pentru ca asa te simti bine.

Si ca o parere strict personala: Colegul SMF este un singuratec care se lupta cu morile de vant.. :D 
Colegul SMF nu se lupta cu nimeni, si asta a dovedit-o din plin. Tu vezi lupte peste tot, si tu esti cel ce crezi ca aici este un concurs de tipul "cine stie mai multe". Dar, caracteristic unui troll - "impinge-i drace sa se incaiere";

Iar astea sunt doar cateva exemple.

D.
Eu sunt troll, si pe deasupra ce spun este plin de aiureli. Asa o fi. Dar, sa ne mai aducem aminte:

Problema pe care o ai cu tiganii...devenita obsesie a ta, se pare, si plimbata de multe ori pe acest forum. In primul rand poate ca ar mai trebui sa te mai temperezi, si sa nu ii mai consideri pe toti cei ce nu sunt din partea de vest a tarii, precum ultimii oameni. Dar pentru asta ai nevoie de respect, de toleranta. Pe care se pare ca nu le posezi caci altfel nu ai mai repeta la nesfarsit aceasta idee, desigur preluata de la altii si insusita (cumva mesaje fara valoare? cam da, egale)

-No ca jargonul vorbit de 99% dintre asa zisii ,,bucuresteni''(dar care de fapt sant urmasii tziganilor corturari veniti cu trupele lui Gyngis Han)o fii mai apropiat de vorbirea literara ... 8)
Ex:-Uleoo muica,mancatzias eu ..aia ta..da shi mhie potofelu tau...cha sha moara mhama daca nu itz iau glanda.. :-\ (prima formula de politete adresata de catre bastinasi oaspetilor netuciurii). :P
Adevarul ascuns cu atata grija de cei ce isi adauga un escu la coada numelui crezand ca astfel scapa de pecetea etniei,este acela ca noi traitorii de acum ai acestor meleaguri nu santem prea convinsi a fi nici urmasi ai Romei,nici ai lui Decebal,dar sigur o mare parte santem urmasi de tzigani negrii si borati, ;D,cu predilectie cei din campia Dunarii.. 8)

Robii turci din razboaiele otomane ale lui Vlad Tepes, au fost pusi la munca de boierii din Romania.

Dupa prostia ce a distrus monarhia, normal ca acei turci, acum cu status de "mandri rromi", se razbuna pe fostii lor stapani.
Pacostea cu ţiganii e mult mai veche decât războaiele cu turcii.Ei sânt aici încă de pe vremea lui Gyngis Hann,au fost recrutaţi în armatele acestuia din ţinutul Punjab-India.(actual Pakistanul de west),pentru serviciul spate adică făurari de arme fiind mari maeştrii în prelucrarea fierului aramei,şi aurului.Ajunşi pe aceste meleaguri,armatele s-au destrămat,iar o bună parte din ţigani au rămas în câmpia Dunării,ducând o viaţă momadă şi trăind în căruţe cu coviltir.Ei au fost puşi la muncă de Romani(au fost înrobiţi),cu care însă s-au şi ,,amestecat bine,bine''formând un ins cam tuciuriu aşa numitul...RROMÂN.Din păcate aceasta e istoria ruşinoasă a noastră de care ne ascundem fiecare cum poate.Adevăraţii Români sânt doar Valahii de pe valea Timocului, Bănăţenii din Voivodina şi cei din câmpia de vest,în rest în Ţările Române cam toţi sânt doar misterioşii..,, urmaşi'' 8)  corciţi la rândul lor cu tot felul de neamuri trecute prin zonă.Urmaşi direcţi ai geto-dacilor fiind doar cei din nordul Ardealului de azi.
http://getica.go.ro/studiu_getica.htm
http://forum.lovendal.net/imperiul-romaniei/%27statuile-invinsilor-daci-in-muzeele-lumii-%27/15/
http://www.dacia.org/daciarevival/articolearticles/articole-in-limba-romana/271-noi-nu-suntem-urmaii-romei

Este bine dacă ;ă-n aste mâni mai curge un sânge de .. DAC!
Problema nasoală însă(ascunsă cu mare grijă)este că acel sânge de dac ar fi cam..amestecat astfel încât procentul dacic ar fi din păcate cel mai..redus,iar cel mai ridicat ar fi cel..getic ::).
Niscai sânge de dac mai curge poate doar prin pompiţele oşenilor,ale bănăţenilor,unii olteni cică ar mai descinde direct din Sicilia,în rest;sântem cu toţii urmaşii străvechilor Geţi imigranţi din india ( Punjaby),încă dela începuturi,apoi al doilea val;tuciurii (ţiganii)veniţi tot de pe acolo în serviciul ,,spate''al trupelor lui Gingis-Hann.Nu trebuie însă să ne necăjim că n-avem o geneză mai..clară,căci ea(geneza) există şi e f.clară,numai că noi urmaşii lor (cei care ne-am pus pe ,,ESCU..''în urma numelui) am vrea-o mai..altfel,mai ..ariană,mai ..blondă. ;D
Aceasta este desigur părerea mea personală dar se pare că şi a lui Eliade în lucrarea sa în l.franceză; „De la Zamolxis la Gingis-Hann” - Gresesc eu sau Eliade ti-a fost inaintas? Deci parerea lui ti-ai insusit-o, nu sunteti pe picior de egalitate nici in visele tale.
http://facultate.regielive.ro/fituici/filologie/mitologie-mircea-eliade-272183.html

Problema cu terminatia ESCU s-a mai discutat, ai mai intrebat, ti s-a raspuns.
http://forum.lovendal.net/index.php/topic,2251.msg45346.html#msg45346
Ca nu este tot, nu este corect pe de-a intregul? Se poate. Numai ca acum, sunt absolut sigura ca aceasta curiozitate mascata a ta, nu este decat ura pe care o ai pentru cei pe care ti-i consideri inferiori.

Idei preluate, asa cum facem cu totii. Insa imbracate in ironie de colt de strada, in nesimtire, in egocentrie. Din pacate pentru tine, ce ai scris a ramas scris, iar daca tu mai uiti sau refuzi sa iti accepti propriile cuvinte, ai o mare problema. Noi, restul, asa prosti, fraieri, tigani, urmasi ai tiganilor, incapabili, troll-i, nedemni de atentia ta, am ramas aici si nu am incercat sa ne paruim unii pe altii, scriptic, in cuvinte inselatoare, mieroase, dar in esenta pline de veninul amintit de tine.

Sobolanita te saluta.
Ca de la troll la troll.
Si fara cuvinte de mahala.

« Last Edit: November 29, 2012, 14:57:07 PM by klaire »

Forumul Secretele lui Lovendal

neutral

• Guest
Soarele nu este un punct fix in Univers, iar corpurile aflate sub influenta lui il urmeaza. Acest fapt nu anuleaza, insa, nici miscarea de rotatie, nici pe cea de revolutie.
Daca spuneti ca ,,il urmeaza'',cum ar mai putea in acelasi timp  sa il mai si ,,ocoleasca''sant doua miscari separate care nu pot fi facute..simultan..Ori il ocoleste ori il urmeaza...

@Yo2
Si una si alta.
Soarele descrie o miscare in cadrul galaxiei, antrenand si corpurile dependente. Terra graviteaza in jurul Soarelui, miscarea sa de revolutie descriind o forma asemanatoare unei spirale. De asemenea, Pamantul descrie si o miscare de rotatie in jurul axei (miscare intalnita, de altfel, si in cadrul atomului, in cazul electronilor ce graviteaza in jurul nucleului, fiind denumita miscare de spin).
Iar ca lucrurile sa fie si mai complicate, nici galaxia nu este inerta, descriind la   randu-i o miscare in cadrul unui sistem superior, miscarea descrisa de Soare in cadrul ei fiind un ,,vartej".

Sper ca te-a multumit explicatia mea, ma retrag pentru moment alaturi de ceilalti doi ,,sobolani". :)

beauceant

• Guest

...Dupa ce stim acum, teoretic, gravitatia planetelor nu ar fi atat de mare incat sa le opreasca sa se imprastie.  ;D ;D ;D  Deci in absenta gravitatiei Soarelui, fiecare planeta - de capul ei, urmata probabil de satelitii ei... ;D ;D ;D  Mai avem si viteza fiecarei planete, si neconservarea impulsului sistemul ca intreg, ci doar individual, al planetelor.
Dar poate fi posibil ca planetele sa ajunga la un moment dat in apropierea unui alt sistem solar, sa fie "preluate" de acesta, individual, sau grupate, afectand planetele noului sistem-casa. Teorii sunt multe, si din pacate nu prea avem cum sa le verificam. Sau din fericire :D
Daca spun prostii sa ma corecteze careva, ca nu mai tin minte detaliile de prin scoala.  :D ... ???
-Nu uitati ca trolii apar precum sobolanii atunci cand corabia e parasita si lasata sa pluteasca in deriva...

Aici nu prea am înţeles unde e veninul ...şi trolii.

Eu aş zice că sunt subiecte unde putem să luăm notiţe din ce spun Klaire şi neutral, pentru că ştiu mai multe decât debităm noi, credeţi-mă.

Şi înapoi la temă - Dacă nu ne învârtizăm pe după Soare, atunci anotimpurile, ele de unde vine?

klaire

• Guest
Probabil trebuia sa folosesc un limbaj tehnic. Uite ca nu am vrut, am vrut sa fie o conversatie lejera, caci aici nu suntem nici la scoala, si nici in fata profesorului examinator.

Important este ca ele vine, pentru ca...

... "Mereu ne e dor de un alt anotimp." - Valeriu Butulescu

melinda

• Guest
Domnule Lovendal-
Am repus mai sus unul dintre articolele expuse in site-ul dv.fara a va mentiona si link-ul
tocmai in ideia de a va demonstra si a va atrage atentia inca odata de existenta infectarii  forum-ului cu trolii.va propun asa dar in acest sens folosirea intensiva a,,spay-ului Moderix-Total''. :D
@Yo2 Nesimtirea crasa conjugata cu ignoranta infioratoare constituie o dovada ca batranetea nu constituie absolut deloc garantia sapientialitatii. Atitudinea ta misogina, de samantar incult, dar supraindoctrinat cu teorii fantasmagorice, fara vreun suport argumentativ real si solid este expresia impotentei intelectuale cladita pe frustrari si ofuscari mai degraba adolescentine, ce o resimti si  o emani prin toti porii trupului tau trecut. Deh, batranetea este a doua copilarie, nu?
Asa ca , "mosneagule" fa-ti o favoare, renunta la a numi pe alti trolli, atata timp cat ineptiile tale alimenteaza un scarbavnic trollism intelectual. Daca ai o urma de decenta, si decrepitudinea nu ti-a atins si ultimele sinapse, te vei retrage in tacere de pe forum, colindand alte meleaguri virtuale, contaminandu-le cu josnicia si libidosenia ta caracteristica.
SAU:

Draga yo2, prin prezenta, vorba lui Bo, ai dovedit ca esti un caz aparte, aflat in libertate, desi aria ta de actiune ar trebui ingradita de indata.

PS: Dragi sobolani, va recomand indulgenta!  Cu drag, un alt sobolan ;D

Forumul Secretele lui Lovendal

klaire

• Guest
Ai dreptate, Melinda, indulgenta, caci altfel ne ia durerea de cap. Ciudat este ca mereu ajung sa iti dau dreptate, chiar si cand zic invers  ;D

melinda

• Guest
Ai dreptate, Melinda, indulgenta, caci altfel ne ia durerea de cap. Ciudat este ca mereu ajung sa iti dau dreptate, chiar si cand zic invers  ;D

Eeee, asa suntem noi, sobolanii, ne copletam... ;D

Yellawolf

• Guest
            Legile astronomiei se clatina…Pamantul nu se invarte in jurul soarelui.

Salut: Stim cu totii ca Luna ne prezinta de cand e ea aceiasi  parte,iar partea intunecata a Lunii nu o cunoastem (si nici nu prea stim daca exista)..
Daca de pe pamant vedam o singura parte a lunii,inseamna ca dupa ori si ce logica,si de pe luna vom vedea mereu o singura parte a pamantului..!?..
Mai sa fie..Pai daca e asa atunci inseamna ca cele doua corpuri ceresti NU se invartesc in jurul axelor lor…Si totusi pe pamant apare fenomenul de zi si noapte…
Daca (prin absurd)am putea infige un semn in Soare oare cat timp il vom putea vedea dintr-un punct fix de pe Terra,hai sa-I zicem Greenwich:?,timp de 6 ore, 12 ore,sau  poate 24 din 24…
Va las sa calculati singuri si dupa ce il veti asculta f. atent pe Nassim Haramein sa va expuneti desigur si propria parere.
http://misterele-terrei.blogspot.ro/2011/10/pamantul-nu-se-invarte-in-jurul.html
http://antiiluzii.blogspot.ro/2010/10/nassim-haramein-adevarul-incomod.html
                        - O seara placuta-

SOARELE.....TERRA......LUNA......HOMO SAPIENS... ??? ??? ??? ::) ::) ::) :o :o :o.................................. ;D[/b]
singurul comentariu posibil si logic fara a jigni pe cineva pe care il pot da :

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))